Srbija trijumfovala u nesuđenoj borbi za zlato sa Amerikancima

12.09.2019.     Vijesti

Srpski košarkaši savladali su selekciju Sjedinjenih Država rezultatom 94:89 u borbi za plasman od petog do osmog mjesta na Svjetskom  prvenstvu u Kini.

fiba.basketball

Izabranici Aleksandra Đorđevića su odigrali sa mnogo uspona i padova, ali su vodili tokom cijele utakmice, sa izuzetkom startnog vođstva Amerikanaca.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija, Lučić je ubacio 15, Micić deset, dok je Jokić imao 9 i sedam asistencija.

SAD je predvodio Herison Barns sa 22 poena, Kemba Voker sa 18 i Kris Midlton sa 16 poena.

U borbi za peto mjesto reprezentaciju Srbije čeka susret sa pobjednikom duela između Poljske i Češke, dok će Amerikanci igrati za sedmu poziciju sa poraženim.

Selekcije Srbije i Sjedinjenih Država su mnogi videli u finalu, ali su umesto toga one takmičenje završile u četvrtfinalu. ‘Orlove’ je eliminisala Argentina, dok su bolji od Amerikanaca bili Francuzi.

error: Zabranjeno je kopiranje!