Brazil pobijedio Srbiju u Kataru

24.11.2022.     Vijesti

Reprezentacija Brazila pobijedila je selekciju Srbije sa 2:0 u okviru prvog kola grupe G na Svjetskom prvenstvu u fudbalu u Kataru.

Rišarlison je postigao dva pogotka prvi put nakon što je Vanja Milinković-Savić, najbolji fudbaler Srbije na meču, odbio loptu, a onda je napadač Brazila pored Pavlovića poslao loptu u gol.

Drugi pogodak je stigao u 73. minutu kada je Rišarlison uhvatio „makazice“ i tako je Brazil stigao do 2:0. Tresla se i prečka, ali i stativa Srbije, dok „orlovi“ nisu uspjeli da zaprete.

Srbija će morati da odigra znatno bolje i ofanzivnije ukoliko želi da izbori nokaut fazu. To je zaključak 90 minuta protiv Brazila (0:2) u kojima Srbija nije uputila nijedan šut u okvir gola rivala.